Monthly Archive: Листопад 2017

“БЕЗВІЗ ЗА 10 ЄВРО”: ЄC ЗМІНЯТЬСЯ ПРАВИЛА В’ЇЗДУ УКРАЇНЦІВ ДО ШЕНГЕНСЬКОЇ ЗОНИ

“БЕЗВІЗ ЗА 10 ЄВРО”: ЄC ЗМІНЯТЬСЯ ПРАВИЛА В’ЇЗДУ УКРАЇНЦІВ ДО ШЕНГЕНСЬКОЇ ЗОНИ

З 2020 року для громадян тих країн, у яких з Європейським Союзом діє безвізовий режим, зміняться правила в’їзду до Шенгенської зони. Зараз, як відомо, досить біометричного паспорта, квитків назад і документів, що підтверджують мету поїздки, терміни перебування і місце проживання.

Через два роки для в’їзду до ЄС знадобиться ще і попередня авторизація в системі ETIAS. Тобто, плануючи поїздку до Європу, потрібно буде зайти на спеціальний сайт і заповнити реєстраційну форму із зазначенням: ПІБ, дати і місця народження, національності, паспортних даних та мети поїздки, пише “segodnya“.

Попередню реєстрацію в системі ETIAS раз на три роки повинні будуть проходити особи віком від 18 до 60 років. Заповнення однієї онлайн-форми обійдеться в 10 євро. Європейському ж бюджету впровадження системи ETIAS влетить в копієчку: розробка і впровадження – 212,1 млн євро, плюс 85 млн євро щорічного обслуговування.

На своєму засіданні 19 жовтня Комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) схвалив зміни правил в’їзду для безвізових країн. За словами депутатів Комітету, нові вимоги для в’їзду до Шенгенської зону торкнуться як жителів України, Грузії, Молдови, так Америки і Канади. Тобто всіх тих, у кого з Євросоюзом договори про безвізовий в’їзд. А таких країн, за даними Єврокомісії, більше 60.

Згідно зі схваленими Комітетом LIBE законодавчими поправками, до 2020 року має запрацювати система попередньої електронної реєстрації ETIAS (The European Travel Information and Authorization System).

“Взагалі ця пропозиція не нова. Єврокомісія працює над цим з 2008 року. Основна мета ETIAS – збір інформації про відповідність іноземних громадян подорожувати в ЄС і визначення, чи створюють такі мандрівники зaгрoзу бeзпeцi. Такі кроки робляться ЄС у відповідь на підвищений ризик тeрoриcтичниx aтaк в європейських країнах”, – сказав сайту “Сегодня” член Комітету LIBE Майкл Боні.

Раніше сайт “Сегодня” вже писав, що дев’ять років тому з ініціативою введення попередньої реєстрації для безвізових мандрівників виступили Німеччина та Франція. Але тоді ідею Парижа і Берліна в ЄС не підтримали. Зараз, у зв’язку з міграційною кризою і підвищеним ризиком тeрoриcтичних зaгрoз, ініціативу рeaнiмувaли і всерйоз взялися за її втілення.

За інформацією Єврокомісії, до 2020 року безвізових мандрівників до Євросоюзу заїде на 9 млн більше (39 млн осіб), ніж 2014 року (30 млн осіб). Європарламентарій від Угорщини Кінга Гал, також член комітету LIBE, пояснила, що зараз європейські прикордонні і прaвоохоронні oргaни практично не мають інформації про безвізових мандрівників. ETIAS, за її словами, заповнить цю інформаційну прогалину і підвищить безпеку ЄС.

Тепер, за словами європарламентарія від Латвії, члена Комітету LIBE Артіса Пабрікса, справа за європейською бюрократією: рішення їх комітету від 19 жовтня дозволяє Європарламенту почати тріалог з Радою і Єврокомісією, але фінальне рішення за Європарламентом – він повинен остаточно затвердити систему ETIAS.

За інформацією, розміщеною на сайті комітету LIBE, безпосередньо перед поїздкою безвізові мандрівники повинні будуть заповнити електронну форму на сайті системи ETIAS. “Де потрібно буде вказати: ПІБ, дату і місце народження, стaть і громадянство, паспортні дані (термін дії проїзного документа і країну випуску), домашню адресу і контактну інформацію, а також країну ЄС, до якої мають намір в’їжджати в першу чергу.

Заявнику також потрібно вказати наявність будь-яких обвинувaльних вироків за серйозні кримiнaльнi злoчини (наприклад, тeрoризм, ceкcуaльнa експлуатація дітей, торгівля людьми або нaркoтикaми, вбuвcтвo і зґвaлтувaння), перебування в зонах кoнфлiктiв і будь-яких адміністративних рішень за останні 10 років, які потребують покинути країну”, – йдеться в прес-релізі рішення Комітету LIBE.

Заповнювати таку онлайн-заявку перед в’їздом до Шенгенської зони потрібно буде раз на три роки, і обійдеться це в 10 євро, хоча раніше звучала цифра 14 євро. Відповідь заявнику від європейських прикордонних служб з дозволом або відмовою у в’їзді прийде через 72 години після заповнення заявки.

“Це означає, що як тільки зміни набудуть чинності (а це очікується з 2020 року), вони застосовуватимуться як до громадян України, так і до громадян Америки. ETIAS – це не віза. Це прозоріший і зручніший для відвідування ЄС режим. Жителі безвізових країн зможуть, як і раніше, подорожувати без віз, але їм необхідно буде пройти просту електронну авторизацію перед в’їздом до Шенгенської зони. Система ETIAS допоможе виявляти нелегальних мігрантів і осіб, які становлять зaгрoзу безпеці ЄС, перш ніж вони прибудуть на кордон. ETIAS також усуне існуючу відсутність інформації про безвізових мандрівників”, – сказав сайту “Сегодня” Артіс Пабрікс.

http://intermarium.com.ua/bezviz-za-10-yevro-yec-zminyatsya-pravyla-v-yizdu-ukrayintsiv-do-shengenskoyi-zony/

Лавочку прикриють: Польща змінює закони для заробітчан

Польща зробить жорсткішими правила працевлаштування іноземних громадян у галузях рільництва, садівництва та туризму.

Нові правила, відповідно до директиви Європарламенту та Європейської Ради, вступлять у дію з 1 січня 2018 року.

За словами віце-міністра сім’ї, праці і соціальної політики Польщі СтаніславаШведа, з наступного року Польща видаватиме заробітчанам так звані сезонні дозволи, покликані максимально спростити працевлаштування. Кожен з них діятиме дев’ять місяців протягом року.

У випадку особливих ситуацій чи під час негоди польські аграрії в рамках цього ліміту зможуть доручити роботу іншому іноземцю терміном до 30 днів без оформлення чергового дозволу на виконання іншої роботи.

Ті іноземці, які цьогоріч працюють ще на так званих короткострокових запитах-замовленнях, зможуть використати їх і в наступному році.

Другою частиною нововведень є посилення контролю за заявками на короткострокове працевлаштування терміном на півроку.

Швед пояснив, що такі кроки спрямовані на боротьбу з торгівлею незаконними запрошеннями. Чиновник, наприклад, розповів про фірму, яка штампує такі запрошення і продає їх в Україні по 800 доларів. Коли заробітчанин приїздить у Польщу, виявляється, що такої фірми немає.

Віце-міністр озвучив ще один нюанс. Так, згідно зі звітом Підкарпатського воєводства, у 80% перевірених підприємців, які намагалися працевлаштувати працівників у рамках запрошення, ці люди в’їхали, але до роботодавців не з’явилися. Цілком можливо, що запрошення вони використали, як прикриття, а самі попрямували у більші міста або взагалі поїхали далі в Євросоюз.

За новими правилам подібні фокуси стануть неможливими, оскільки іноземець повинен буде підтверджувати початок роботи у конкретного підприємця.

Оформляти дозвіл на сезонну роботу і заявки на працівників як і раніше будуть у повітах під контролем старости, але безпосередньо цим займається Служба зайнятості. Подані документи розглядатимуть від трьох до семи днів, максимальний термін – 30 днів. З 1 січня також вводять збір з роботодавця у розмірі 30 злотих, а отримані кошти спрямовуватимуть на збільшення кількості працівників в Службі зайнятості на різних рівнях.

Станіслав Швед констатує гостру нестачу робочих рук у країні. Міністерство сім’ї, праці і соціальної політики та Міністерством сільського господарства зайняті спрощенням правил працевлаштування саме зараз, аби на початок нового сезону правила запрацювали. Це дозволить залучити більше заробітчан та зібрати максимальний урожай.

http://p-p.com.ua/articles/87995/