Monthly Archive: Квітень 2018

Де отримати біометричний закордонний паспорт!

 https://nv.ua/ukr/ukraine/events/jak-oformiti-biometrichnij-pasport-instruktsija-1058587.html

Формально громадяни України можуть отримати біометричний паспорт у відділенні Державної міграційної служби або у місцевому Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Однак на даний момент біометричні паспорти видають не всі ЦНАПи.

Відповідно до інформації ДМС, біометричні паспорти можна оформити у ЦНАПах

 • Києва:  вул. Дніпровська набережна, 19-б, тел. (044) 202-60-38, (044) 202-60-39;
 • Луцька: вул. Лесі Українки, 35, тел. (0332) 77-78-88;
 • Кременчука: пл. Перемоги, 2, тел. (05366) 3-01-76;
 • Маріуполя: пр. Миру, 107, тел. (0629) 58-70-50;
 •  Львова:

– вул. І. Виговського, 32, тел. (032) 297-57-95;

– пр. Червоної Калини, 72а, тел. (032) 297-57-95;

– вул. К. Левицького, 67, тел. (032) 297-57-95;

– вул. Хвильового, 14-а, тел. (032) 297-57-95;

 • Одеси:
              – вул. Королева, 9, тел. (048) 245-64-03;
              – вул. Генерала Петрова, 22, тел. (048) 734-06-04;
 • Харкова
             – пр. Науки, 17-а;
             – вул. Чернишевська, 55.
 
Біометричний паспорт можна також отримати у більшості відділень Державної міграційної служби.
 
Відділення ДМС в Україні (клікніть, щоб відкрити для комп’ютера)
Відділення ДМС в Україні (клікніть, щоб відкрити для мобільних)
Біометричний закордонний паспорт можна оформити не лише за місцем реєстрації, а й у будь-якому обраному відділенні ДМС.
У деяких із них є можливість записатися в електронну чергу на зручний час, але не раніше, ніж за два тижні. Станом на початок травня це можна зробити у відділеннях Києва, Дніпра, Харкова, Хмельницького, Львова, Тернополя, Чорткова, Кременця, Вишгорода, Боярки, Мерефи, Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя.
Записатися в електронну чергу можна за електронною адресою http://dmsu.gov.ua/onlineабо через термінали у відділеннях ДМС. На сайті Державної міграційної служби нові дати для запису в електронну чергу з’являються кожного робочого дня о 00:00. На практиці це означає, що записуватись до електронної черги ДМС варто відразу по дванадцятій ночі, щоб не проґавити місця.
Можна записатися також у поточну чергу, прийшовши до відділення ДМС (у тому числі до того, де є електронна черга).
Крім того, отримати біометричний закордонний паспорт можна також у відділеннях ДП Документ, однак це коштуватиме дорожче.

29 серпня 2017 року в Києві запрацював на повну потужність найбільший в Україні центр з оформлення біометричних закордонних паспортів та ID-карт ДП Документ загальної площею 1400 квадратних метрів. Він розташований на третьому поверсі універмагу Україна.

Для прийому документів, фотографування і зняття біометричних даних тут використовують 28 робочих станцій, а для видачі готових паспортів – 9 віконець.

Центр може приймати 1500 людей на день.

Які документи подавати

Для громадян України, яким уже є 16 років:
 • заява-анкета;
 • паспорт громадянина України;
 • індивідуальний податковий номер фізичної особи – платника податків (з 18 років);
 • документ про сплату адміністративного збору або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;
 • закордонні паспорти, які були видані раніше.

Для неповнолітніх, молодших 16 років:

 • заява-анкета;
 • свідоцтво про народження (з 14 років – паспорт громадянина України);
 • документ про сплату адміністративного збору або оригінал і копія документа про звільнення від таких платежів;
 • якщо паспорт оформлюється для неповнолітньої особи до 12 років можна подати дві кольорові фотокартки розміром 3,5х4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10х15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування. До 12 років дитина може бути відсутньою під час оформлення закордонного паспорта. З 12 років необхідна її присутність.
Крім того, якщо неповнолітня особа, вік якої менше 16 роківпроживає з одним із батьківнеобхідно подати:
 • свідоцтво про смерть другого з батьків або рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків, або рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім, або рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 • довідку про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;
 • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька.
Для оформлення закордонного паспорта дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, молодшим 16 років, необхідно подати один із наступних документів (або його нотаріально засвідчену копію):
 • документ, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракт тощо);
 • договір про влаштування дитини до прийомної сім’ї;
 • договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;
 • рішення органів опіки та піклування про встановлення опіки (піклування);
 • рішення суду про встановлення опіки (піклування);
 • договір про патронат.

Якщо закордонний паспорт оформлює людина, яка не може самостійно пересуватись, у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, її представник також може подати дві кольорові фотокартки розміром 3,5х4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10х15 сантиметрів для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування (Так само як для дітей до 12 років). У цьому випадку необхідна довідка від медичного закладу.


Громадяни України можуть мати два закордонні паспорти: Під час оформлення біометричного закордонного паспорта не обов’язково здавати закордонний паспорт старого зразка з чинними візами.


Заява-анкета на оформлення біометричного закордонного паспорта заповнюється під час подачі документів. Після оформлення заяви потрібно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук, фотографування та оцифрування підпису.

Від внесення відцифрованих відбитків до безконтактного електронного носія можна відмовитись. А сканування відбитків пальців рук дітей роблять з 12 років і за дозволом батьків або законних представників.

Вартість і терміни оформлення

Вартість оформлення біометричного закордонного паспорта залежить від обраного терміну його оформлення.

 • Зазвичай заяви на оформлення біометричних закордонних паспортів розглядаються до 20 робочих днів. У такому випадку його вартість становитиме 557 грн 32 копійки.
 • Термін оформлення закордонного паспорта за заявою особи, яка його оформлює може бути скорочений до 7 робочих днів. У такому разі вартість закордонного паспорта становитиме 810 грн 32 копійки.
 • У разі необхідного термінового виїзду за кордон через нагальну потребу в лікуванні або смерть родича, який там проживав, закордонний паспорт можуть оформити за три робочі дні. У такому випадку необхідно подати документ, який підтвердить, що виїзд за кордон дійсно є терміновим. Вартість такого оформлення також становитиме 810 грн. 32 коп.

Сплатити адміністративний збір за оформлення закордонного паспорта можна у банківському відділенні та у терміналах у відділеннях Державної адміністративної служби або центрах надання адміністративних послуг.

Реквізити для оплати збору можна дізнатися за посиланням https://dmsu.gov.ua/invoice/invoice.php або на інформаційних стендах у відділеннях ДМС і ЦНАПах.

Якщо ви отримуєте паспорт у ДП Документ, він коштуватиме

– у разі оформлення за 7 робочих днів – 1210 грн 32 копійки;

– у разі оформлення за 20 робочих днів – 957 грн 32 копійки.

Оплата здійснюється на місці.

Після закінчення терміну оформлення закордонного паспорта, його потрібно буде забрати у відділенні ДМС, ЦНАПі чи відділенні ДП Документ. Для цього необхідно буде мати з собою внутрішній паспорт.

Чи ваш паспорт вже оформили, можна перевірити за посиланням  http://dmsu.gov.ua/perevirkastanu.php

У випадку, якщо ви подавали документи на закордонний паспорт у ДП Документ про його готовність повідомлять за допомогою смс. Можна також перевірити це за посиланням https://pasport.org.ua/vazhlivo/perevirka-pasporta

У статті використані матеріали ГО Європа без бар’єрів

НВ

У Польщі створили інфолінію для громадян України

 

 ….люди, які знаходяться у Польщі, мають можливість отримати інформацію про свої права та обов○язки, а також,  умови перебування та працевлаштування  у Польщі. Інфолінія працює …

http://www.migrant.info.pl/#!prettyPhoto

Види трудових договорів у Польщі.

📚 Правовий лікбез. Види трудових договорів!

Багато українців, які працюють в Польщі вважають, що трудовий контракт не є обов’язковим в цій країні, навіть якщо ви легально працюєте, але це не так. Відсутність трудового договору може спричинити дуже неприємні наслідки, як для працівника, так і для роботодавця. Працівник, в такому випадку, не має ніяких гарантій, що йому заплатять за виконану роботу. Варто відзначити, що навіть з його наявністю вас можуть постаратися обдурити з грошима. Подібні випадки вже неодноразово були зафіксовані.

Види трудового контракту Польщі:

• umowa zlecenia – даний вид трудового контракту є договором в рамках цивільного права і регулюється Цивільним кодексом. Тобто, якщо роз’яснити це простими словами, то права працівника будуть регулюватися лише тим, що прописано в самому контракті, навіть якщо це не сходиться з Трудовим кодексом Польщі. Тому потрібно дуже уважно ознайомитися то всім, що там буде написано. Це допоможе захистити себе в Польщі.

• umowa o dzieło – даний вид договору так само регулюється Цивільним кодексом (ст. 627- 647 ЦК). Особи, прийняті на роботу на підставі такого контракту, не мають захисту і права на одержання допомоги, які забезпечує трудовий договір (umowa o pracę). Такий вид контракту не дає права працівникові на премії, пенсійні посібники або пільги від соціального фонду.

• umowa o pracę – найкращий контракт для працівника (врегульовано в Трудовому кодексі в розділі 2 починаючи від статті 25 -67). Цей трудовий контракт вигідний для працівника, але не вигідний для роботодавця. Так як на підставі цього трудового контракту роботодавець зобов’язаний зареєструвати працівника в Установі соціального страхування в Польщі (ZUS), де зобов’язаний платити повний страховий пакет, збори в пенсійний фонд і т. д.


ПЕРЕВІРКА легальне працевлаштування ІНОЗЕМЦIВ.
Що таке нелегальне працевлаштування?
Незаконне виконання роботи іноземцем – це виконання роботи іноземцем:

який не має дійсної візи чи іншого документа, на підставі якого він має право працювати в Польщі;
підставу для перебування якого в Польщі не дає йому права працювати;
який працює без дозволу, у випадках, коли воно потрібне;
на умовах або на посади, що відрізняються від тих, які визначені в дозволі на роботу;
без укладення необхідних трудових договорів або цивільно-правових договорів.
Хто має право провести перевірку?
Провести перевірку легальності працевлаштування має право:

Прикордонна служба;
Державна Інспекція Праці.

Прикордонна Служба (SG) теж може провести перевірку фірм, домашніх господарств та фізичних осіб, які наймають на роботу іноземців, а також іноземців, які ведуть підприємницьку діяльність в Польщі. Державна Інспекція Праці (PIP) має право перевірити законність працевлаштування, згідно з укладеним трудовим договором.

Під час такої перевірки також перевіряється легальність перебування іноземця.

Як виглядає перевірка?
Перевірка проводиться принаймні двома співробітниками, які мають відповідні повноваження, які містять правову основу, назву органу який проводив перевірку, дату і місце видачі, ім’я та прізвище співробітника, уповноваженого провести перевірку і номер його службового посвідчення, назву і адресу контрольованої фірми, обсяг перевірки, зазначення дати початку і передбачувану дату закінчення перевірки, підпис особи, що надається довіреність із зазначенням займаної посади або функції, а також інструкцію про права і обязанностя контрольованого.

Увага: У разі потреби провести негайну перевірку, співробітники можуть провести перевірку, пред’являючи тільки службові посвідчення.

Які документи слід пред’явити для перевірки?
Контрольований суб’єкт на вимогу співробітників не пізніше, ніж за 7 днів, повинен надати документи, що стосуються легальності виконання роботи іноземцем, ведення підприємницької діяльності іноземцем, або доручення роботи іноземцеві.

Цими документами, зокрема, є:

дозволи на роботу;
заяви про намір доручити виконання роботи іноземцю;
трудові договори або цивільно-правові договори;
документи, що підтверджують отримання іноземцем, провідним підприємницьку діяльність, записи в Реєстрі Підприємницької Діяльності.

Перевірці підлягає також характер виконуваної іноземцем роботи і чи відповідають умови її виконання з описом, зазначеному в дозволі / довідці.

У разі невідповідності або відсутності документації, інспектор праці, який виявить порушення закону про промоції зайнятості може звернутися до суду для покарання осіб, винних у порушеннях. Крім того, інспектор праці може повідомляти про порушення права компетентні органи, зокрема, в разі порушення права, що стосується іноземців, поліцію і прикордонну охорону.

Які міри покарання передбачені за нелегальне працевлаштування іноземця?
Роботодавцю, нелегально працевлаштовуються іноземця загрожує штраф не нижче ніж 3000 зл. Якщо однак роботодавець вводить в оману, використовує оману, використовує своє службове становище або нездатність правильного розуміння і цим дією призводить до того, що іноземець нелегально виконує роботу, штраф може скласти до 10000 зл.

На іноземця, що працює не у відповідності до положень польського законодавства накладаються штрафні санкції – у розмірі від 1000 до 5000 зл. Така людина може отримати також рішення про зобов’язання покинути Польщу. У такому випадку витрати по видворенню несе роботодавець.

Увага: В даний час йдуть роботи над посиленням санкцій для роботодавців нелегально наймають іноземців не з країн ЄС, які не мають права на перебування в Польщі.

Згідно з ними, роботодавці перед працевлаштуванням громадян не з країн ЄС, повинні будуть переконатися, що іноземець має дійсний дозвіл на перебування, і повідомити відповідним органам про факт працевлаштування цих осіб. За доручення роботи іноземцям без права перебування, роботодавці заплатять фінансові штрафи, a також будуть зобов’язані виплатити нелегально працюють у нього іноземцям заборгованість по заробітній платі (буде застосовуватися презумпція існування трудових відносин протягом 3 місяців) і пов’язаних з цим оплат (сплати внесків на соціальне страхування , податку) і покриття витрат їх повернення в країну походження. Крім того, такі роботодавці будуть позбавлені права користуватися публічними дотаціями, в тому числі фондами ЄС.

правова підстава
Закон від 13 квітня 2007 р o Державної Інспекції Праці http://isap.sejm.go

Допомога адвоката-(інфо). Відео перед виїздом-інфо!

 РЕКОМЕНДОВАНЕ ВІДЕО, ПЕРЕД ВИЇЗДОМ ДО СУСІДНЬОЇ ДЕРЖАВИ!!

https://www.youtube.com/watch?v=GxyoHy1iceA

https://www.youtube.com/watch?v=CB6-U31mi6I

https://www.youtube.com/watch?v=Myz0MSyc74c

Допомога адвоката у справах:
– скасування заборони в’їзду, депортації, видворення з Польщі, Чехії, Німеччини, Швеції, Італії та інших країн Шенгенського простору;
– анулювання запису в інформаційній базі SIS країн Шенгенської угоди,
– отримання довідок щодо наявності запису в інформаційній базі Шенгенської Інформаційної системи SIS та інші міграційні справи.
– збір доказів, подача адвокатських запитів, позовних заяв до суду, заяв до прокуратури, поліції, установ, організацій, фірм в Україні.
Телефон (вайбер): +380960565909
Електронна адреса: advokatvolodumur@gmail.com
Посилання на сайт: http://deportation-advocate.info/
#Адвокат#депорт#deport#deportation#wniosek#viza#komendant#Schengen #депортация#депортація#відмоваувїзді#заборонавїзду#SIS#імміграція#ліцензії#інвестиції#миграционноеправо#миграционныйадвокат#запрет#отказ#пай#сервітут#кордон#шенген#віза#суд#процес#спір#крмінальнийадвокат,# ,#судовісправи, #допит,#затримання, #обвинувачення, #обшук, #обиск, #крмінальнийадвокат,#транзит, #посвідка, #митниця, #посвідканапостійнепроживання, #посвідканатимчасовепроживання, #імігрант, #емігрант, #репатріація, #alien, #легалізація, #видворення, #expulsion, #землі, #землекористувач, #ділянка, #межа, #Держземагенство, #землевикористання, #кадастровий, #кадастр, #земельнийспір, #суперфіцій, #емфітевзис, # decyzją, #пай, #zakaz