Monthly Archive: Травень 2018

Безвізовий режим. Як порахувати дні перебування!!? калькулятор!!

Безвізовий режим. Як порахувати дні перебування!!? калькулятор!!

http://www.lwow.msz.gov.pl/uk/c/MOBILE/news/0________ 

__

Від 11 червня громадяни України, які мають біометричні паспорти можуть їздити до зони Шенген без віз, тому Пункти Прийому візових Анкет та польські консульства не приймають візові анкети на візи Шенген на підставі біометричних паспортів.

Запрошуємо до ознайомлення з інформацією про безвізовий режим на сайті http://openeurope.in.ua/

Цей сайт – інформаційна платформа всеукраїнської кампанії про безвізовий режим з країнами Європейського союзу. Мета кампанії – роз’яснити громадянам України, які мандрують до ЄС, правила перетину кордону і перебування в ЄС. А також – розповісти про нові можливості та переваги, які надасть українцям безвізовий режим.

Детальніше на сайті http://openeurope.in.ua/

Безвізовий режим з ЄС (до країн Шенгенської зони)

Поширені питання

До яких країн ЄС та Шенгенської зони я зможу їхати без візи?Безвізовий режим стосується країн ЄС, виключенням є Велика Британія та Ірландія.

 • раїни Європейського союзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія та Швеція
 • 4 держави в складі ЄС, які не є повноправними членами Шенгенської зони,: Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія.Відміна віз стосується також країн, які не входять до ЄС, але є учасницями Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та ШвейцаріяВідміна віз стосується лише європейських територій Франції і Нідерландів.Скільки часу я можу перебувати на території Шенгенської зони без візи?Безвізовий режим дозволяє громадянам України перебувати на території країн ЄС не більше 90 днів протягом  180-денного періоду.При застосуванні даного правила необхідно взяти до уваги наступні аспекти:
 • День перетину кордону вважається першим днем перебування на території Шенгенської зони.
 • Датою виїзду вважається останній день перебування на території Шенгенської зони.
 • 180-денний період є рухомим. Він є еластичним та рахується назад з урахуванням кожного дня перебування (як на момент вїзду до Шенгенської зони, так і контролю осіб, які вже перебувають в Шенгенській зоні)
 • Якщо протягом 90 днів Ви безперервно перебували за межами країн ЄС, ви можете знову приїхати до Шенгенської зони на термін до 90 днів.Необхідно пам’ятати, що період перебування на території ЄС з посвідкою на проживання або з національною візою (наприклад, працювали або вчилися в ЄС), не береться до уваги при підрахунку тривалості перебування на території Шенгенської зони.Чи можу я в’їхати на територію Шенгенської зони більше ніж один раз протягом 180-денного періоду?Так, можете. Однак слід уважно порахувати дні дозволеного перебування так, аби не перевищити 90 днів протягом 180-денного періоду. 

  Офіційний калькулятор для розрахунку днів дозволеного перебування можна знайти на сайті Європейської комісії, посилання знаходиться нижче:

  К А  Л Ь К У Л Я Т О Р 

  https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calculator_en

   

   

  Який проїздний документ необхідно мати для перетину кордону в рамках безвізового режиму?

   

  Біометричний закордонний паспорт дійсний протягом 10 років, термін дії якого закінчується не пізніше 3 місяців після запланованого виїзду з Шенгенської зони.

  Чи відміна віз дає мені право до в’їзду на територію країн Шенгенської зони?

   

  Відміна віз не дає безумовного права вїзду в зону Шенген. Держави-учасниці Шенгенської угоди мають право відмовити у вїзді та перебуванні на їх території, якщо не сповнюється одна або більше вимог Шенгенського прикордонного кодексу.

   

  Для перебування, яке не перевищує 90 днів протягом 180-денного терміну умови вїзду наступні:

   

  (a) наявність діючого закордонного паспорту (див. питання 4);

  (b) обґрунтовання мети і умов запланованого перебування, підтвердження достатніх фінансових коштів для перебування в ЄС, а також для повернення у країну постійного проживання;

  (c) відсутність інформації про мандрівника в Шенгенській інформаційній системі (SIS);

  (d) ви не є особою, яка може загрожувати громадському порядку, внутрішній безпеці або міжнародним відносинам будь-якої з держав-членів ЄС, ваші персональні дані не фігурують в національних базах даних для відмови вїзду.

 • Які документи необхідні для прикордонної перевірки?Біометричний закордонний паспорт. Окрім того прикордонник має право перевірити документи, що обґрунтувують мету та умови перебування у країнах Європи (наприклад білет до країни призначення та зворотній білет, бронювання проживання, запрошення у випадку поїздки у відвідини, конференції чи інших заходів; довідку з навчального закладу/школи у випадку поїздки на навчання, тощо),підтвердження достатніх фінансових коштів для перебування в ЄС та для повернення додому перебування (див. нижче).

Скільки грошей потрібно мати під час подорожі в країни ЄС?

Відповідно до Статті 5 п.3 Шенгенського прикордонного кодексу: «фінансові засоби розраховуються пропорційно до терміну та мети перебування, а також пропорційно до середніх цін на проживання та харчування в конкретній країні помножено на кількість днів перебування.»

Прикордонник має право перевірити, чи в громадянина третьої країни є достатніо фінансових коштів для перебування в ЄС та повернення додому. Кожна з країн ЄС має визначену законодавчо суму необхідну для перебування.

Прикордонник має право попросити Вас пред’явити готівку, дорожні чеки і кредитні карти. Спонсорські листи можуть братись до уваги виключно, якщо таке є передбачено законодавством даної країни ЄС.

Кредитна карта може перевірятись шляхом звернення до організації, що її видала або з допомогою інших інструментів  доступних при перетині кордону.

Слід звернути увагу, що запрошення, яке ви надаєте на кордоні може бути перевірене.

Фінансові засоби необхідні іноземцю для в’їзду на територію Республіки Польща або ж документи, які можуть підтвердити можливість отримання коштів, а також мету і тривалість планованого перебування визначені в Розпорядженні Міністра Внутрішніх Справ від 23 лютого 2015 р.  в справі обсягу фінансових засобів, які повинен мати іноземець, який в’їжджає на територію Республіки Польща та документів, які можуть підтвердити можливість отриманні таких коштів, а також мети та тривалості планованого перебування  (9 березня 2015 р. Вісник законів абз. 326 та з 2016 р. абз. 282) /посилання на сайт/.

Чи є обов’язкове медичне страхування при в’їзді до Шенгенської зони?

Наявність медичного страховання не є обовязковим, хоча рекомендується його мати.

З якою метою я можу подорожувати в країни Шенгену без візи?

Ви можете подорожувати як турист, з метою відвідин родичів або знайомих, участі в культурних, спортивних, ділових та журналістських заходах, з метою лікування, короткотривалого навчання чи участі в курсах, а також в інших випадках.

Чи потрібна віза з робочою метою, якщо термін роботи не перевищуватиме 90 днів?

Так, більшість держав -учасниць Шенгенської угоди вимагають наявність такої візи та дозвілу на роботу, навіть за умови, що Ви будете працевлаштовані терміном менше ніж 90 днів. Інформацію щодо працевлаштування у кожній з країн-учасниць Ви можете отримати в дипломатичному представництві даної країни.

Правила працевлаштування на території Республіки Польща визначені ст. 87 Закону про зайнятість та установи ринку праці від 20 квітня 2004 р. (з пізнішими змінами), а також в § 1 Постанови Міністра праці та соціальної політики від 21 квітня 2015 р. Якщо ви маєте один з документів зазначених у вище згаданих законодавчих актах, та якщо термін перебування не перевищує 90 днів віза не вимагається.

Якщо у вас виникає потреба в’їзду на територію РП та постійного перебування в Польщі, термін якого перевищує 90 днів протягом 180-денного терміну слід подати документи з метою отримання національної візи.

Якщо я планую відвідати друзів чи родину, які проживають в країнах ЄС, чи я повинен надати на кордоні додаткому інформацію про цю людину?

Прикордонник має право попросити надати додаткову інформацію про цю особу. Ви маєте мати хоча б адресу і контактний номер телефону цієї особи.

Чи потрібно подавати заяву на отримання візи та/або дозволу на навчання, якщо я планую поїздку в країни ЄС з метою короткострокового навчання?

Ні. Якщо навчання не триватиме більше 90 днів в 180-денному терміні дозвіл на навчання не вимагається. Якщо термін навчання перевищує 90 днів в 180-денному терміні необхідний є дозвіл. За більш детальною інформацією слід звернутись до дипломатичного представництва країни ЄС, до якої ви прямуєте.

Якщо ви маєте намір навчатися на території Польщі більше чим 90 днів в 180-денному терміні вам слід подати документи з метою отримання національної візи.

Чи можу я подорожувати з однієї країни ЄС в іншу користуючись правом безвізового режиму?

Між державами, які належать до Шенгенської зони немає прикордонного контролю. Лише у виняткових випадках держави-учасниці можуть прийняти рішення про відновлення контролю на своїх зовнішніх кордонах. У цьому випадку до вас будуть застосовані ті самі контрольні механізми, як і до кожної іншої особи, в т. ч. до громадянина ЄС. Якщо ви відповідаєте умовам в’їзду ваше право на пересування не буде обмежено.

Прикордонний контроль залишається між країнами Шенгену та Болгарією, Хорватією, Кіпром і Румунією. (держави ЄС, що не є повноправними членами Шенгенської зони), також між країнами Шенгену та Великобританією і Ірландією, які не є країнами-учасницями Шенгенської зони.

Не громадяни ЄС зобов’язані виконувати всі умови в’їзду (див. пит. 5).

Якщо я перебуватиму довше ніж 90 днів в 180-денному терміні (без посвідки на проживання/довготермінової візи) або ж працюватиму без відповідного дозволу, які можуть бути наслідки ?

Громадяни країн, які не є членами ЄС та перебувають на території Шенгенської зони більше 90 днів (без посвідки на проживання/довготермінової візи) порушують закон, що може спричинити заборону в’їзду на території Шенгенської зони. Ви також не можете працювати без відповідного на це дозволу, що також може спричинити заборону в’їзду на території Шенгенської зони. Дервали-учасниці можуть застосувати також адміністративний штраф.